25 FINAŁ WOŚP

Wczoraj 15 stycznia 2017 odbył się 25 Finał Wielkiej Orkiestr Świątecznej Pomocy w Ośrodku kultury w Brzeszczach, gdzie nie zabrakło druhów z gminy Brzeszcze. Nie zabrakło oczywiście naszej jednostki OSP Jawiszowice, która brała udział w zabezpieczenie przeciwpożarowym oraz medycznym imprezy.

Już od wczesnych godzin porannych nasi druhowie kwestowali wraz z wolontariuszami przy kościele MBB w Jawiszowicach oraz Św. Marcina w Jawiszowicach

Od godziny 14:00 do 21:00 nasi strażacy i ratownicy uczyli udzielania Pierwszej Pomocy, nauka zyskała popularność szczególnie u najmłodszych, którzy dzielnie ćwiczyli na fantomach. W namiocie Grupy Medycznej znajdowało się stoisko Fundacji DKMS, gdzie nasi druhowie i druhny rejestrowały potencjalnych dawców komórek macierzystych, rozszerzając tym samym grono o kolejnych dawców. W tracie imprezy druhowie z naszej jednostki wspólnie wylicytowali hełm strażacki przekazany na licytację przez OSP Brzeszcze za kwotę 800,00 zł, dorzucając tym samym grosz od siebie dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Gramy z wami do końca świata i o jeszcze jeden dzień dłużej…