05.06.2017r. godz. 21:07 POŻAR STODOŁY ZASOLE UL. KOSTKA JAGIEŁŁY

Dziś po godzinie 21 w Zasolu(gm.Brzeszcze) na granicy z powiatem Bielskim doszło do pożaru stodoły w zabudowie z budynkiem mieszkalnym.

Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oświęcimiu na miejsce zadysponował zastępy z OSP Zasole, OSP Jawiszowice i JRG Oświęcim.
Takie samo zgłoszenie wpłynęło do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Bielsku-Białej. Dyżurny zadysponował na miejsce jednostki z województwa śląskiego: OSP Wilamowice, OSP Dankowice, OSP Pisarzowice, OSP Hecznarowice, OSP Stara Wieś oraz JRG Bielsko-Biała.

Dzięki szybkiej akcji strażaków, udało się uratować budynek mieszkalny a pożar strawił głównie dach stodoły. Podano 5 prądów wody w celu ugaszenia pożaru oraz 1 w obronie budynku mieszkalnego. Spaloną część budynku rozebrano, przelano zgromadzoną słomę. Uratowano maszyny rolnicze, traktory, część budynku gospodarczego wraz ze zwierzętami oraz budynek mieszkalny. W sumie w działaniach trwających ponad 2 godziny uczestniczyło 80 strażaków z 18 zastępów – powiedział nam st.kpt. Zbigniew Jekiełek z KP PSP Oświęcim.

Na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego. Dokładną przyczynę pożaru ustalają policjanci z KPP Oświęcim.

www.oswiecim112.pl